Belize
Belize 1973-ig Brit-Honduras volt, csak 1981-ben lett független Nagy-Britanniától.
A sötétkék hátterű zászlónak felül és alul piros a széle. A brit Union Jack már 1967-ben eltűnt a zászlóból. Ugyanebben a fekete táblatartó személyt lecserélték egy kreolra.
Fejsze, fűrész, evező és egy vitorláshajó is van a zászlóban, ezek utalnak az erdőgazdaság és a halászat jelentőségére.
Egy mondás is rá van írva a zászlóra: Sub umbra floreo = "Árnyékban virágzom".
Több, mint 50 évvel ezelőtt Belize úgy döntött, új fővárosa lesz. Ebben egy hurrikán is közrejátszott azért: Belize City-t 1961-ben tropára ment. 1970-ben megalapították Belmopan-t. 80 km-re a tengertől, így azért ez védettebb helyen van. Eléggé fullasztó meleg az időjárás errefelé, szóval a tervezett 40 000 lakosságszámot ezért sem sikerült még elérni. A legtöbb cég is inkább ottmaradt Belize City-ben.
Caracol
Valaha 140 000 ember élt itt, ez volt a legnagyobb maja városállam. Még ma is élnek itt egy kevesen, 500m magasban a Maya Mountains lábainál. Ez egy dzsungelben lévő jól felépített állam volt valaha, templomokkal, palotákkal, és a Canaa nevű fő piramissal. Ez a 43m magas építmény a legmagasabb ma is Belize-ben, szóval nem egy felhőkarcolók hazája.
Jellemző állat errefelé a jaguár és a bőgőmajom.
De a legérdekesebb állat a levélvágó hangya, méretéhez képest a világ egyik legerősebb állata.
A termetüknél sokszorosabb nagyobb faleveleket hurcolnak, libasorban hordják őket.
A zöld "vitorlákon" olykor kisebb hangyák is utaznak a levelek alatt, így védik magukat a légitámadásoktól (legyek).
Ezek a kis állatok egész fákat tudnak egy nap alatt levélteleníteni. Ennek a másik oldala, hogy nagy veszélyt jelentenek ezek a hangyák a mezőgazdaság számára.
A leveleket egy gombafaj altalajának használják fel, amit megesznek, tehát mezőgazdászok ők is a maguk módján.
A mennoniták nem igazán passzolnak ebben a karibi képbe, de mégis élnek itt, német és holland bevándorlók leszármazottai. Erősen vallásosak, de szívesen fogadták őket, mert ők termelnek egy csomó élelmiszert. A modern technikát, de még a zenét is elutasítják.
Swing Bridge, a Swing-híd észak és dél részét köti össze Belize Citynek, egy igazi látnivaló. 1920-ban Liverpoolban rakták össze, az egyetlen kézzel működtetett mozgóhíd a világon. Legalább 4 személy kell hozzá, hogy elfordítsák, és átmehessenek a hajók. Az automatizálást a helyiek elutasították, egyrészt azzal az okkal, hogy így elveszítenének egy fontos látnivalót.